Наші технології
Мікроскопія в стоматології прийшла з загальної медицини і дала більше можливостей в лікуванні. Вона допомагає вирішити багато завдань, які раніше були не під силу лікарям-стоматологам. Застосовуючи операційний мікроскоп 70% зубів, які просто видаляють, можна врятувати.
При звичайному, традиційному лікуванні лікар обмежений здатністю людського ока бачити дрібні деталі. Мікроскоп надає можливість лікувати зуби під багатократним збільшенням (від 3 до 40 разів). При цьому він освічує робочу зону так, що можна розглядати найдрібніші деталі. Все це і допомагає підняти якість роботи.
У чому допомагає мікроскоп:
Діагностика. Мікроскоп допомагає знайти ранні стадії формування карієсу, побачити скриті каріозні ураження, знайти найменші тріщінки в зубах, роздивитись найвність додаткових каналів в коренях та багато іншого.
Лікування каналів. Без мікроскопа стоматологи орієнтувались на свої знання стандартної та нестандартної анатомії, і, звичайно, допомагала їм рентгенодіагностика. Не варто забувати, що рентген – додатковий метод діагностики, а основним є сам лікар, і всі рішення приймає саме він. В зубних каналах є відгалуження, маленькі і непомітні, їхня будова може бути досить складною. Поява 3D-діагностики та мікроскопії у значній мірі дають можливість побачити мережу зубних каналів і лікувати їх з більшою точністю.
Як проходить процедура лікування з мікроскопом
При використанні мікроскопа в стоматології в лікуванні з’являються свої особливості, які є позитивними і для лікарів, і для пацієнтів.
Важливим є більш зберігаюче препарування тканини зубу, тому що робота проводиться з інструментами малого діаметру. Навіть у дзеркал для огляду маленький діаметр: у порожнині роту мінімальна кількості інструментів малих за розміром, що дозволяє пацієнтам утримувати рот не так широко відкритим. Також дуже часто використовується бор малого діаметру. При цьому видаляються лише уражені частинки, без пошкоджень здорових тканих зубів. Чим більше в зубі залишається здорових тканин, тим більш міцним він залишається.
Збільшується відстань від лікаря до пацієнта – до півметра: в 20-25 см від обличчя пацієнта розташована лінза мікроскопа, потім – сам мікроскоп і окуляри в 30-40 сантиметрів.
Часто перед початком лікування зуб ізолюється спеціальною латексною пластинкою – кофердам. Вона створює максимальну чистоту операційного поля при роботі із зубом, пацієнт під час лікування не відчуває лікарських маніпуляцій, так як руки та інструменти лікаря не торкаються його губ, щоки та язика. При цьому пацієнт може спокійно ковтати слину.
Камера мікроскопа подає зображення на монітор асистента лікаря, який завжди поряд, слідкує за ходом лікування і подає лікарю необхідні інструменти. Основні етапи лікування фіксуються у вигляді фотографій.
Проте, факт використання мікроскопу не означає надання якісних стоматологічний послуг. Лікування – це дуже складний процес і повинне складатися із якісного обладнання та лікаря, який професійно володіє навичками та знаннями щодо лікування.